KOLIK ČASU ZBÝVÁ DO PŘÍŠTÍ PRAKTICKÉ ŽENY


středa 9. října 2013

V přímém přenosu

Takhle rychle se mi ještě nepodařilo zprostředkovat co se děje v redakci. Bára z Chuti a stylu se vydala okoštovat kurz vaření Chefparade. Vybrala si francouzskou kuchyni. Netušila, že se tam zastavím.

Takže rychlý návrat a šup se zprávou na facebook:
Chuť a styl právě v akci: Naše redaktorka se právě teď účastní kurzu francouzské kuchyně ve škole vaření Chefparade v Praze na Husitské ulici. Už mají za sebou salát Caesar a také konfitovaná kachní prsíčka se pečou, zastihl jsem všechny při přípravě zeleninového quiche. Na fotce je Lukáš, který dneska francouzskou kuchyni učí a Barbora, naše redaktorka. Její sympatický partner při vaření Marián (vaří se tu vždy po dvou, je to úžasné, že v tom nejste sami, sám jsem si to taky vyzkoušel před časem) nechtěl být na fotce, tak je tam jenom kousek jeho ramene za Lukášem. A to není konec. Čeká je dneska ještě setkání rattatouille a flambované palačinky. Fajn zkušenost. Ty vůně nelze v časopise chuť a styl otisknout, zkušenost Barbory ale v ní  v přštím čísle najdete.

Quiche
Bára je nadšená. Milá atmosféra, někdy nejisté kroky účastníků a otázky. Proto je to kurz, že jo. Lukáš, který kurz vede odolává mým otázkám. Finále quiche - vonělo to skvěle, ale já jsem jim ochutnal kachničku. Povedla se. :-)
Pak přišel prubířský kámen - flambování palačinky.
Napřed palačinka, OK, pak ji otočit a už to letí. Taky to neumím :-)
Lukáš mě ujistil, že na pánvi zase tolik nezáleží, záleží na gryfu jak palačinku otáčíte.
Lukáš evidentně pomáhá soustředěním, aby se otočení palačinky Báře povedlo...

Bára to zkouší, fandím jí, ale ještě to není dokonalé. Pak polít Napoleonem a zapálit. Efektní závěr kurzu. Tak jsem všechny už nechal v klidu, aby si pochutnali.
 
 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za reakci :-)