KOLIK ČASU ZBÝVÁ DO PŘÍŠTÍ PRAKTICKÉ ŽENY


pátek 14. listopadu 2014

Tak, a jdeme do finále

Letí to, letí. Už jsme se v Praktické ženě přehoupli přes Vánoce a teď finišujeme na zimní dvojčísle. Nějak se nám do toho zamotal státní svátek, to vždycky nějak zamíchá kartami, ale zatím je to všechno na dobré cestě.
Holky se minulý týden pustily do generálního úklidu, to zase vyplavalo na povrch věcí, které jsme v průběhu let představil... Nacházely skutečné poklady. A zase nové se začínají kupit :-)
Ale jinak fakt jdeme do finále, dvojčíslo má jako vždycky dva kandidáty na titul. A pak jako vždycky budeme mudrovat, který zaujme čtenáky víc. Teprve, když se zapasuje fotka do titulní stránky, najednou něco hraje víc, sedí. A pak stačí nějaká poznámka, i těch, kteří titulku zahlédnou. Tyhle reakce vnímám a pak padne rozhodnutí. Jo, na to má šéfredaktor právo, vlastě je to povinnost. Všichni se vysloví, já si to rychle proberu v havě. A řeknu: "Jo!"  Někdy jsou hlasy půl na půl. Debatujeme co je lepší. Nejde o to, že bych musel mít poslední slovo za každou cenu, stejně ho mám, ale abychom mohli být s výsledkem spokojeni. Je to takové příjemné kreativní dobrodružství.
A při něm dochází i k takovým drobnostem jako, že posuneme fotku o trochu víc vlevo nebo opačně a už to vypadá líp. A hodně rozhoduje barva. Logo musí hrát s fotkou.
A když to všechno konečně sedí, už si hrajeme s písmenky.
Čeština je krásný jazyk, ale na titulní stránce se s ní dá hrát pouze omezeně. Máme dost dlouhá slova. A tak občas padne výzva: "Chce to tak něco na tři písmena."
"Tak tam napiš SEX!"
Tohle zazní v momentě, kdy nemůžeme přijít na adekvátní slovo, které vystihuje podstatu věci a přitom je krásné a krátké. Vždycky na něco přijdeme...
Tak tahle titulka se zase povedla.
Ať se líbí nejenom ona, ale i celý časopis.

Sobík z titulní stránky nového čísla.

Titulní stránka prosincového čísla, to máte právě na stáncích.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za reakci :-)